City Administration Committee
Thursday, 27th June 2019 at 10:00am 

Agenda

Slides

Transcript

Map

Resources

Forums

Speakers

Votes

 
Start of webcast
Share this agenda point
Child Poverty Action report.
Share this agenda point
  1. Susan Aitken (SNP)
  2. Bill Butler (Labour)
  3. Susan Aitken (SNP)
  4. Martin Booth (Executive Director of Finance)
  5. Susan Aitken (SNP)
  6. Matt Kerr (Lab)
  7. Susan Aitken (SNP)
  8. Frank McAveety (Lab)
  9. Martin Booth (Executive Director of Finance)
  10. Susan Aitken (SNP)
  11. Frank McAveety (Lab)
  12. Frank McAveety (Lab)
  13. Susan Aitken (SNP)
  14. Martha Wardrop (Green)
  15. Susan Aitken (SNP)
  16. Susan Aitken (SNP)
  17. Thomas Kerr (Con)
  18. Susan Aitken (SNP)
  19. Clerk
  20. Susan Aitken (SNP)
  21. Allan Gow (SNP)
  22. Susan Aitken (SNP)
  23. Martha Wardrop (Green)
  24. Susan Aitken (SNP)
  25. Allan Gow (SNP)
  26. Susan Aitken (SNP)
  27. Allan Young (Green)
  28. Susan Aitken (SNP)
  29. Allan Gow (SNP)
  30. Susan Aitken (SNP)
  31. Allan Young (Green)
  32. Allan Gow (SNP)
  33. Susan Aitken (SNP)
  34. Martin Rhodes (Lab)
  35. Allan Gow (SNP)
  36. Susan Aitken (SNP)
Glasgow City Innovation District - Growth Accelerator Model.
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Frank McAveety (Lab)
  4. Frank McAveety (Lab)
  5. Susan Aitken (SNP)
  6. Susan Aitken (SNP)
  7. Officer 2
  8. Susan Aitken (SNP)
  9. Matt Kerr (Lab)
  10. Officer 2
  11. Susan Aitken (SNP)
  12. Martha Wardrop (Green)
  13. Martha Wardrop (Green)
  14. Susan Aitken (SNP)
  15. Susan Aitken (SNP)
  16. Officer 2
  17. Susan Aitken (SNP)
  18. Martha Wardrop (Green)
  19. Susan Aitken (SNP)
  20. Allan Young (Green)
  21. Susan Aitken (SNP)
  22. Officer 2
  23. Allan Young (Green)
  24. Officer 2
  25. Allan Young (Green)
  26. Officer 2
  27. Susan Aitken (SNP)
  28. Allan Young (Green)
  29. Susan Aitken (SNP)
  30. Allan Young (Green)
  31. Officer 2
  32. Susan Aitken (SNP)
  33. Officer 2
  34. Susan Aitken (SNP)
  35. Matt Kerr (Lab)
  36. Susan Aitken (SNP)
  37. Officer 2
  38. Susan Aitken (SNP)
Glasgow's Housing Strategy Affordable Warmth programme - Proposed Home Energy Efficiency Programme 2019/20.
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Kenny McLean (SNP)
  4. Susan Aitken (SNP)
  5. Martha Wardrop (Green)
  6. Susan Aitken (SNP)
  7. Kenny McLean (SNP)
  8. Susan Aitken (SNP)
  9. Officer 9
  10. Susan Aitken (SNP)
  11. Clerk
City Plan Policy ENV2 Implementation - Synthetic Grass pitches refresh programme.
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Susan Aitken (SNP)
  4. Clerk
  5. Kenny McLean (SNP)
  6. Susan Aitken (SNP)
New Grant Fund.
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Jennifer Layden (SNP)
  4. Susan Aitken (SNP)
  5. Martin Rhodes (Lab)
  6. Susan Aitken (SNP)
  7. Jennifer Layden (SNP)
  8. Susan Aitken (SNP)
  9. Officer 3
  10. Susan Aitken (SNP)
  11. Kyle Thornton (Con)
  12. Jennifer Layden (SNP)
  13. Jennifer Layden (SNP)
  14. Susan Aitken (SNP)
  15. Susan Aitken (SNP)
  16. Officer 3
  17. Susan Aitken (SNP)
  18. Kyle Thornton (Con)
  19. Susan Aitken (SNP)
  20. Martin Rhodes (Lab)
  21. Jennifer Layden (SNP)
  22. Susan Aitken (SNP)
  23. Jennifer Layden (SNP)
  24. Officer 3
  25. Susan Aitken (SNP)
  26. Officer 3
  27. Allan Young (Green)
  28. Susan Aitken (SNP)
  29. Jennifer Layden (SNP)
  30. Allan Young (Green)
  31. Jennifer Layden (SNP)
  32. Allan Young (Green)
  33. Officer 3
  34. Susan Aitken (SNP)
  35. Martha Wardrop (Green)
  36. Jennifer Layden (SNP)
  37. Martha Wardrop (Green)
  38. Jennifer Layden (SNP)
  39. Susan Aitken (SNP)
  40. Martha Wardrop (Green)
  41. Susan Aitken (SNP)
  42. Jennifer Layden (SNP)
  43. Susan Aitken (SNP)
  44. Martin Rhodes (Lab)
  45. Officer 3
  46. Susan Aitken (SNP)
  47. Martin Rhodes (Lab)
  48. Susan Aitken (SNP)
  49. Martin Rhodes (Lab)
  50. Susan Aitken (SNP)
  51. Bill Butler (Labour)
  52. Susan Aitken (SNP)
  53. Martin Rhodes (Lab)
  54. Bill Butler (Labour)
  55. Susan Aitken (SNP)
  56. Clerk
  57. Jennifer Layden (SNP)
  58. Clerk
  59. Clerk
Street litter bin programme - Award of European Regional Development Funding (ERDF).
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Susan Aitken (SNP)
  4. Anna Richardson (SNP)
  5. Susan Aitken (SNP)
  6. Martha Wardrop (Green)
Funding for Sustainable Transport projects.
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Anna Richardson (SNP)
  4. Frank McAveety (Lab)
  5. Susan Aitken (SNP)
Carers' Champion.
Share this agenda point
  1. Clerk
  2. Susan Aitken (SNP)
  3. Mhairi Hunter (SNP)
  4. Archie Graham (Lab)
  5. Mhairi Hunter (SNP)
  6. Susan Aitken (SNP)
  7. Archie Graham (Lab)
  8. Susan Aitken (SNP)
  9. Allan Young (Green)
  10. Susan Aitken (SNP)
  11. Mhairi Hunter (SNP)
  12. Susan Aitken (SNP)
  13. Elaine McDougall (Lab)